Home

Oferta

Portfolio

O mnie

Kontakt

Ile kosztuje strona internetowa?

cze 2, 2023

Ile kosztuje strona internetowa?

Co wpływa na cenę strony www

 

Przyszedł ten czas, kiedy zaczynasz myśleć, że profile w mediach społecznościowych nie wystarczą do sprawnie i bezpiecznie funkcjonującego biznesu? Zdałaś sobie sprawę, że nie warto opierać wszystkiego na cudzych fundamentach? Wiesz już, że warto postawić na swoje miejsce w sieci, mieć nad nim kontrolę i przekierowywać do niego swoich Klientów?

Jeśli na powyższe pytania odpowiedziałaś twierdząco, to jestem więcej niż pewna, że w głowie tli się myśl o własnej stronie internetowej. Sprawdzasz zatem ofertę kilku agencji, grafików i programistów, ale na wielu z nich na próżno szukać cennika. Czy branża w zmowie milczenia strzeże tajemnicy ceny usług? Zdradź Ci rąbka tajemnicy.

 

Cennik strony internetowej

 

Na naszej stronie internetowej przetestowaliśmy różne rozwiązania. Pakiety do wyboru, rozbudowane kwestionariusze, widoczny cennik i w końcu jego brak. Ostatecznie rozwiązanie bez podawania cen sprawdza się nam najlepiej. Już wytłumaczę dlaczego.

Mimo tego, że na stronie były jasno podane wszystkie ceny naszych usług zarówno projektu logo, jak i strony internetowej i sklepu online to Klienci zawsze prosili o wycenę drogą mailową. I nie dlatego, że nie rozumieli, która cena dotyczy ich potrzeb, ale dlatego, że każda praca nad stroną internetową jest inna. Nie można sztywno określić, ile kosztuje strona internetowa, bo każda jest inna i wymaga całkiem innych rozwiązań. Z poniższego tekstu dowiesz się, na co trzeba być przygotowanym i ile przeznaczyć pieniędzy na tę inwestycję.

 

Co wypływa na cenę wykonania strony internetowej?

 

Jeszcze przed przystąpieniem do prac i wdrożeniem szablonu strony, wykonawca poprosi Cię, o podanie domeny (adresu) i dostawcy hostingu. Te dwie usługi zwykle kupowane są w serwisach zewnętrznych i ich koszt zależny jest od cen konkretnej firmy.

Ważne jest, aby zwrócić uwagę, ile kosztuje ich przedłużenie po roku świadczenia usług, bo tutaj cena potrafi różnić się diametralnie, a jej wartość zwykle podawana jest drobnym druczkiem.

Na rynku masz ogromny wybór firm, z których można korzystać, przy czym nie warto przesadnie oszczędzać na powyższych usługach.

 

1. Cena domeny

 

Koszt wykupienia domeny internetowej będzie zależny od jej rozszerzenia, najprościej mówiąc końcówki np.

 • mojafirma.pl
 •  mojafirma.com
 • mojafirma.shop

Przykładowe ceny (poniżej opisane firmy są tylko poglądowe, na rynku znajdziesz ich zdecydowanie więcej):

1. Hashmagnet  oferuje rejestrację domeny z rozszerzeniem

 • .pl za 10 zł/netto, a jej odnowienie po roku 79 zł/netto, 
 • .com za 50 zł/netto, a jej odnowienie po roku 79zł/netto, 
 • .shop za 249zł/netto, a jej odnowienie 329zł/netto.

2.  Home.pl oferuje rejestrację domeny z rozszerzeniem 

 • .pl za 12,16 zł/brutto, a jej odnowienie po roku 72,56 zł/brutto, 
 • .com za 50,28 zł/brutto, a jej odnowienie po roku 65,92 zł/brutto 
 • .shop za 17,20zł/brutto, a jej odnowienie 169,24 zł/brutto 

3. OVH oferuje rejestrację domeny z rozszerzeniem 

 • .pl za 12,16 zł/brutto, a jej odnowienie po roku 72,56 zł/brutto,
 • .com za 50,28 zł/brutto, a jej odnowienie po roku 65,92 zł/brutto
 • .shop za 17,20zł/brutto, a jej odnowienie 169,24 zł/brutto 

2. Cena hostingu

 

1. Hashmagnet  – hosting dla WordPressa

 • cena waha się od 199zł/netto do 599 zł/netto 

2. Home.pl  – hosting dla WordPressa

 • cena waha się od 49,08 zł/brutto za pierwszy rok (odnowienie 905,28 zł/brutto) do 135,18 zł/ brutto za pierwszy rok (odnowienie 1613,76 zł/brutto)

3. OVH – hosting dla WordPressa

 • cena waha się od 8,79 zł/netto za pierwszy rok (nie mogłam doszukać się informacji o odnowieniu usługi) do 43, 99 zł/ netto za pierwszy rok.

3. Poczta e- mail

 

Niektóre firmy doliczają dodatkowe opłaty za założenie i posiadania kont e-mail, które będą utrzymywały naszą pocztę. Przed przystąpieniem do zakupu, warto mieć tę kwestę na uwadze i wybierać te, które usługę tę wliczają w cenę hostingu.

4. Certyfitat SSL

 

Kryptograficzny certyfikat bezpieczeństwa wykorzystywany do zachowania bezpieczeństwa między serwerem internetowym a przeglądarką użytkownika. Zapewnia on poufność danych, uniemożliwiając ich odczytanie przez osoby trzecie.

Certyfikat SSL zwykle jest darmowy i wliczony w cenę hostingu, ale pamiętaj, żeby przed zakupem upewnić się, czy na pewno tak jest.

5. Cel strony internetowej

 

To, ile będzie kosztować strona internetowa, zależne jest od jej struktury i stopnia zaawansowania. Inaczej wycenimy stronę typu one page (pojedyncza strona bez zakładek), a całkowicie inaczej stronę internetową, która zawiera dodatkowo szablon bloga i moduł sklepu online.

Jeszcze przed rozmową z wykonawcą strony www, należy solidnie zastanowić się jaki cel ma spełniać nasza witryna. Przykładowo może ona:

 • Informować potencjalnych klientów o naszej firmie/usłudze i budować świadomość marki,
 • Zdobywać leady (adresy kontaktowe do potencjalnych klientów), zwykle w zamian za bezpłatne materiały edukacyjne,
 • Prezentować nasz produkty/ usługi oraz zachęcać do ich zakupu,
 • Wspierać sprzedaż produktów poprzez sklep online,
 • Edukować czytelników poprzez bloga i zawarte w nim artykuły oraz rozbudowaną sekcję faq (pytania i odpowiedzi),
 • Pomagać w pozycjonowaniu w wyszukiwarce Google,
 • Umożliwiać rezerwację terminów w kalendarzu i aplikacji do bookingu,
 • Prezentować portfolio,
 • Umożliwiać przeprowadzenie briefu (wywiadu) za pomocą rozbudowanego formularza.

Ile kosztuje zrobienie strony internetowej dla firmy

6. Czas. Ile trwa stworzenie strony internetowej? 

Prototyp

Chciałabym, abyś miała świadomość, że wykonanie strony internetowej to proces, który rozłożony jest w czasie. Trwa on zwykle 8 tygodni i w dużej mierze zależny jest od naszej komunikacji. Prototyp, który powstaje na samym początku współpracy, jest przecież ulepszany i poprawiany, a to wymaga dodatkowych godzin pracy nad projektem.

Wersja responsywna

Podobnie jak, stworzenie responsywnej wersji strony, czyli takiej, która dobrze wyświetla się również na tabletach i smartfonach. Wszystkie te czynności wliczone są w cenę strony internetowej, a rzetelny wykonawca zwraca uwagę na najmniejsze detale. Do tego należy dodać czas poświęcony na obsługę projektu przed, jak i po wykonaniu usługi.

Szkolenie

W naszym studiu po skończonej pracy przeprowadzamy szkolenie online z zakresu obsługi strony, tak aby Klient był w stanie dokonać na niej drobnych modyfikacji oraz jesteśmy w gotowości, jeśli trzeba pomóc Klientowi, kiedy tego potrzebuje (w cenę usługi wliczone są 2 tygodnie wsparcia technicznego po skończonej współpracy).

ASAP

Usługa ekspresowa również może mieć wpływ na wycenę projektu. Jeśli potrzebujesz swojej strony internetowej bardzo szybko i zależy Ci na tym, aby wykonawca zajął się nią w trybie natychmiastowym, najprawdopodobniej możesz się spodziewać takiej oferty.

Wówczas koszt wykonania strony internetowej będzie przedstawiony w dwóch formach:

 • Standardowa cena strony internetowej.
 • Usługa ekspresowa z gwarancją dostarczenia oczekiwanych rezultatów w ciągu np. 2 tygodni

 

Jeśli potrzebujesz swoją stronę www jak najszybciej, zarezerwuj bezpłatne konsultacje podczas, których ustalimy szczegóły i plan działania.

Cena strony internetowej na WordPress

 

7. Dodatkowe funkcje na stronie internetowej

 

Przed wyceną projektu musimy wiedzieć jakie dodatkowe funkcje chciałabyś posiadać na swojej stronie internetowej. Na cenę ostateczną będzie wpływać: 

 

 • Dodanie formularza kontaktowego, 
 • Konfiguracja systemu płatności w sklepie online, 
 • Konfiguracja ustawień wysyłki towarów i integracja z firmą kurierską, 
 • Konfiguracja ustawień automatycznego systemu do fakturowania, 
 • Dodanie mapy Google do strony, 
 • Instalacja i integracja kalendarza służącego do rezerwacji terminów, 
 • Integracja systemu mailingowego (newsletter), 
 • Dodawanie produktów do e-sklepu, 
 • Zaprojektowanie i wdrożenie okienka pop-up, 
 • Podstawowe ustawienia SEO, 
 • Integracja z narzędziami marketingowymi np. Google ANalytics, Facebook Pixel,
 •  Dodanie portfolio z case study, 
 • Wykonanie strony w dwóch językach.

 

Jeśli już na samym początku przemyślisz, jak ma wyglądać Twoja strona internetowe i jakie cele spełniać, będziesz gotowa, aby odpowiedzieć nam na pytanie, jakie rozwiązania są Ci niezbędne.

 

Nie martw się, jeśli jeszcze nie wiesz i nie masz świadomości swoich potrzeb. W naszym studiu podpisujemy umowę ramową, którą w każdej chwili możemy rozszerzyć o dodatkowy zakres usług. Jeśli na którymś etapie prac uznasz, że jakiekolwiek rozwiązanie jest Ci potrzebne, dopiszemy je w aneksie do umowy i dodamy do witryny.

Gdzie szukać zdjęć na stronę www

8. Płatne dodatki/usługi

 

Copywriter 

Jeszcze przed przystąpieniem planowania architektury strony potrzebne są nam teksty, które mają się na niej znajdować. Bez nich nie damy rady sensownie rozplanować ilości podstron i nawigacji. Jeśli nie piszesz ich sama, a zlecasz copywriterowi, koniecznie musisz uwzględnić ten koszt w całości inwestycji.

Fonty

Identyfikacja wizualna zwykle poprzedza wykonywanie wizytówki w sieci i już na tym etapie wiemy jakie kolory i czcionki są przeznaczone dla Twojego biznesu. Jeśli z jakiegoś powodu dobierasz je sama i uwzględnisz wśród nich font, który nie jest darmowy, koszt jego zakupu, również musisz uwzględnić w budżecie.

Zdjęcia 

W zdecydowanej większości projektów posiłkujemy się zdjęciami dostarczonymi przez Klienta, łącząc je z darmowymi fotografiami dostępnymi w bankach zdjęć (stockach na odpowiedniej licencji).

Zakładam, że w Twoim przypadku będzie podobnie, dlatego do ceny wykonania strony internetowej dolicz koszt wykonania sesji wizerunkowej lub produktowej przez agencję/fotografa zajmującą się tego typu usługami.

Jeśli chciałabyś wybrać bardziej oryginalne zdjęcie stockowe, możesz je również zakupić w serwisach do tego przeznaczonych, ale pamiętaj, aby w kosztorysie uwzględnić odpowiednie środki.

 

Grafiki

Grafiki, które będą pełnić funkcję ozdobną lub informacyjną na Twojej stronie internetowej, również mogą być tworzone na zamówienie i należy uwzględnić ich koszt w specyfikacji. Możesz również pomyśleć, aby grafik, który wykonuje projekt strony internetowej, zadbał również o materiały marketingowe, promujące stronę w mediach społecznościowych. Ta usługa powinna być dodana do umowy i doliczona do kosztów wykonania strony www.

 

Regulamin i polityka prywatności

Najczęściej zapominanym, a również kosztownym elementem strony internetowej i sklepu online jest

 • regulamin,
 • polityka prywatności.

Od Ciebie zależy, czy napiszesz go sama, czy kupisz personalizowany tekst od prawnika. W sieci znajdziesz wiele gotowców przygotowanych pod wiele usług i profesji. Jedyne co będzie należało do Twoich zadań, to przeczytanie tekstu, zapoznanie się z treścią i uzupełnienie odpowiednich danych. Zaglądnij do Wojtka Wawrzaka, który w swoim sklepie oferuje wiele gotowych produktów.

Strona internetowa - podstrony - wycena

9. Ilość podstron, czyli nawigacja

 

Moim zdaniem najważniejszym czynnikiem, od którego zależna jest cena strony internetowej to jej złożoność. W idealnym wariancie Klient jest przygotowany i wie, ile podstron potrzebuje na stronie.

Rozpisał sobie bowiem, co chce na stronie zakomunikować i jaki cel spełniać ma ta przestrzeń. Jeśli jesteś jeszcze przed tym zadaniem, weź kartkę i długopis i rozpisz potrzeby.

Załóżmy, że jesteś fotografką ślubną, która dodatkowo edukuje w branży. Wiesz, że będziesz potrzebowała:

 • Strony głównej, gdzie przedstawisz siebie, swoją firmę, swoje wartości, opiszesz czym się zajmujesz i zaprezentujesz tym samym wybrane zdjęcia, 
 • Chcesz, aby na stronie głównej wyskakiwało okno pop-up z zapisem do newslettera. Za jego pomocą zbierasz kontakty mailowe potencjalnych klientów na warsztaty edukacyjne,
 • Na stronie głównej chciałabyś zaprezentować nowego e-booka i umożliwić zakup, 
 • Wiesz zatem, że potrzebujesz modułu sklepowego z integracją płatności np.. TPay, aby klienci mieli łatwy dostęp do BLIKA. Nie potrzebujesz natomiast integracji z kurierem, bo sprzedajesz produkty online, 
 • Automatyczny system fakturowania będzie Ci potrzebny w sklepie dla usprawnienia procesu i księgowości, 
 • Potrzebujesz podstronę o mnie, gdzie zamieścisz krótkie bio i przedstawisz współpracowników, 
 • Podstrona kontakt z formularzem kontaktowym będzie służyła do kontakt z potencjalnymi klientami, 
 • Potrzebujesz utworzyć również portfolio, które będzie prezentowało 10 różnych sesji ślubnych, a co za tym idzie, wygeneruje 10 powtarzalnych się podstron,
 • Chciałabyś także, aby na stronie zamieścić kalendarz, który od razu poinformuje klienta o dostępnych terminach w sezonie.

To tylko przykładowa rozpiska, którą możesz wykonać samodzielnie. Ułatwi to zadanie nam wykonawcom, na etapie wyceny projektu. Będziemy mogli dokładnie oszacować, ile zajmie nam wykonanie zlecenia, a także określić, ile kosztuje wykonanie takiej strony internetowej.

Nie martw się tym, że o czymś zapomnisz, nasza praktyka często podpowiada nam, co potrzebne jest w danej branży i jeśli zabraknie jakiegoś elementu w Twojej specyfikacji, na pewno zasugerujemy dodatkowe rozwiązania, warte przemyślenia.

Podsumowanie

 

Jak widzisz to, ile kosztuje strona internetowa, zależne jest od bardzo wielu czynników. Te dwa najważniejsze dla nas jako wykonawców możemy zawrzeć w punktach:

 • Ilość podstron oraz
 • Dodatkowe funkcjonalności.

W naszym studiu graficznym

 • cena strony firmowej zaczyna się od 4200 zł/netto,
 • cena strony z blogiem zaczyna się od 5400 zł/netto,
 • cena strony firmowej z modułem sklepu online zaczyna się od 7200zł/netto.

Jeśli samodzielnie określiłaś powyższe punkty, będziemy w stanie przygotować dla Ciebie ofertę skrojoną na miarę i podać dokładną wycenę Twojej strony internetowej. Wystarczy, że zarezerwujesz termin bezpłatnej konsultacji i opowiesz nam o swoich potrzebach, a my znajdziemy rozwiązanie problemu. Pamiętaj, że rozmowa nic nie kosztuje, a pozwoli rozwiać wszystkie wątpliwości, jeśli jeszcze je masz. Stwórzmy razem najlepszą wizytówkę Twojej firmy.

Do usłyszenia.

współpraca

Graficzna Opieka Nad Marką

POMOGĘ CI ZBUDOWAĆ SILNY I SPÓJNY WIZERUNEK TWOJEJ MARKI ORAZ ZAPROJEKTUJĘ TWOJĄ STRONĘ INTERNETOWĄ TAK, ABY PRZYNOSIŁA CI SAMYCH WŁAŚCIWYCH KLIENTÓW

Nowoczesne projekty stron internetowych, grafiki do mediów społecznościowych, logo, newslettery, naklejki, karty podarunkowe, metki, wizytówki, posty promocyjne, zaproszenia, cenniki, formularze zwrotu, papeteria firmowa

MASZ PYTANIA? NAPISZ DO MNIE:
KONTAKT@ALLESTUDIO.PL